dcp100168 Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Patru preoti care pluteau intr-o salupa pe Dunare, salvati de politistiPolitistii de frontiera galateni aflati in misiune pe fluviul Dunarea au salvat patru preoti care pluteau in deriva intr-o salupa, din cauza defectiunilor tehnice. Duminica, in jurul orei 14.00, echipajul din cadrul Politiei de Frontiera Galati, care executa o misiune de supraveghere pe fluviul Dunarea, a fost informat despre o ambarcatiune cu patru persoane la bord care plutea in deriva. Preotii au fost recuperati in zona Milei marine 79 si dusi in siguranta la pontonul sectorului Politiei de Frontiera. Se pare ca salupa care apartinea Bisericii "Sf. Treime" din Galati si care avea la bord patru preoti, ce doreau sa ajunga in Tulcea, a ramas fara propulsie si a plutit in deriva dupa ce a lovit un obstacol aflat sub suprafata apei. Cei patru preoti nu au avut nevoie de ingrijiri medicale.http://www.ziare.com/actual/eveniment/1 ... sti-968819
mambo Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 Se pare ca salupa care apartinea Bisericii "Sf. Treime" din Galati imi vine in minte aceeasi intrebare: chiar atat de prosti am ajuns???se pare ca DA.__________________________________________________________________________________________________________user fara drept de semnatura
Recommended Posts