dcp100168 Posted December 28, 2009 Posted December 28, 2009 Ce aşteptări aveţi de la 2010? Ia să vedem... Optimişti, pesimişti?
katman Posted December 29, 2009 Posted December 29, 2009 La mai bine din partea maretilor conducatori nu am de unde sa astept.Poate 2010 va fi un an mai bun in masura in care fiecare dintre noi ni-l facem sa fie. Eu vreau sa imi fac un miniconcediu in fiecare weekend, sa ies din casa macar pe faleza, sa imi invat fetita sa mearga pe bicicleta si pe role, sa merg la mare cu gasca_mea cit mai des, sa colind Dobrogea pe bicicleta cu aparatul de git... Din aceste puncte de vedere da, ma astept ca 2010 sa fie un an mai bun.De iesit din criza nu vom iesi, PROstTV-ul va maneliza in continuare (si nu numai el)...
AndreiM Posted December 30, 2009 Posted December 30, 2009 Prin 2003-2004 spuneam.. manelele or sa dispara foarte curand... Acum avem un popor ce asculta manele si cand ii intrebi de Savoy, Andries si multi altii iti rad in fata. Posturile mari de televiziune aduc in fata romanilor numai tampenii si prostii. Pe cei de la PRO Tv cel putin nu mai pot sa-i sufar. Vin la Stirile de la ora 5 cu toate " crimele " de prin sate si apoi vin cu emisiunea " Romania te iubesc " . Daca ne-ar iubi nu ar face Revelion cu toti tiganii.. dar ma rog asta este afacerea fiecaruia. Aceste posturi de televiziune isi vor continua aceasta activitate de " bun augur " si in anii ce vine, deci lasati-ma sa spun ca 2010 nu o sa fie un an mai bun din acest punct de vedere. 2010 nu va fi un an mai bun nici din punctul de vedere al spagilor.Cat despre conducerea tarii.. fiecare isi asterne exact cum a votat, trist este ca am ajuns IAR sa votam impotriva cuiva... unul ce zice " gaozar " , " tiganca imputita " si altul care ne face " cretini " . Cam astia sunt cei care ne conduc.. sa nu mai vorbesc de aia care se scobesc in nas sau dorm pe scaune . Ieri auzeam la stiri ca Romania va atinge apogeul crizei prin aprilie-mai 2010 si stateam si ma intrebam ca prostul... care apogeu frate? daca pana acum sunt zeci de mii de firme inchise sau in faliment, someri sunt cu nemiluita.. bancile nu mai dau credite... pana acum a fost doar incalzirea ? Sper ca acei " reporteri " sa se insele si sa fie tocmai invers, sa incepem sa ne punem pe picioare... desi nu cred .Eu sunt putin sceptic cu privire la anul 2010.. dar sper si ma rog sa ma insel.
alina25 Posted December 30, 2009 Posted December 30, 2009 de la 2010 astept multe....voi incepe prin renuntarea la fumat...(daca ma ingras ma apuc din nou, dar le raresc.. )...profesional- imi doresc multe, dar nu am spatiu destul sa scriu cam tot ce-am pe suflet ...personal- stabilitate, liniste sufleteasca, sanatate....anul 2009 a fost un an bun pentru mine, insa mi-a lipsit ceva....sper ca 2010 sa-mi aduca ceva-ul mult asteptat.... ...niciodata nu ma gandesc la viitor si niciodata nu-mi fac planuri pentru viitor....eu as vrea sa opresc timpul in loc...ca parca prea repede se "scurge" si asta imi provoaca depresie....
1964 Posted December 30, 2009 Posted December 30, 2009 Astept o viata mai grea pentru ca preturile se scumpesc foarte mult. Astept poate iesiri in strada de oameni disperati datorita in parte a iresponsabilitatii politicienilor. Ne va astepta un an foarte foarte greu si trebuie sa fim pregatiti sufleteste pentru ce va urma.
riaji Posted December 30, 2009 Posted December 30, 2009 Eu cred ca fiecare isi face anul care vine asa cum si-l doreste.. Nu stiu pentru altii cum va fi, dar pentru mine va fi un an implinit din foarte multe puncte de vedere.
Gabbiano Posted December 30, 2009 Posted December 30, 2009 cel mai bun lucru pe care-l poate face 2010 pentru mine este ca in decursul acestui an sa inceapa sa-si faca efectul tot visichiul de contrabanda din pate-ul prezidential si ala , in semn de protest , sa faca o ciroza de toata frumusetea
catilina22003 Posted December 31, 2009 Posted December 31, 2009 alintatele-mi suvite o duc bine indiferent de anotimp, an si pozitie. miorlau?deci, in 2010 ma tund
tomcat0 Posted January 16, 2010 Posted January 16, 2010 (edited) ce-mi doresc de la 2010? pai primul pas l-am făcut, nu ma mai uit la TV decât la sport, muzica și filme... nu mai suport absolut nici un comentariu pe teme politice... în rest, îmi doresc multe... însa degeaba îmi doresc, pentru ca știu ca nimic din ceea ce-mi doresc nu o sa fie posibil, mai ales în țara asta ! catilina eu imi las plete serios... asa ca facem schimb de frizuri Edited January 16, 2010 by tomcat0
oana6200 Posted January 18, 2010 Posted January 18, 2010 (edited) Niet asteptari! se zice ca nu-i bine sa ai asteptari prea mari.De la ziua de maine 19 ianuarie am asteptarea ca va fi cea mai deprimanta zi a anului; s-a demonstrat stiintific ca asta se intampla in fiecare an pe 19 ianuarie, pentru ca ar fi prima zi a anului cand nu se mai simte spiritul sarbatorilor. Deci, daca simtiti ceva in aer maine ... Edited January 18, 2010 by oana6200
riaji Posted January 28, 2010 Posted January 28, 2010 Niet asteptari! se zice ca nu-i bine sa ai asteptari prea mari.De la ziua de maine 19 ianuarie am asteptarea ca va fi cea mai deprimanta zi a anului; s-a demonstrat stiintific ca asta se intampla in fiecare an pe 19 ianuarie, pentru ca ar fi prima zi a anului cand nu se mai simte spiritul sarbatorilor. Deci, daca simtiti ceva in aer maine ...Cine zice ca nu e bine sa ai asteptari prea mari, Oana..? Si cum poti sa fii atat de pesimista doar pentru ca 'ai auzit' ca 's-a demonstrat stiintific' o porcarie de genul??
Relu Posted January 28, 2010 Posted January 28, 2010 Păi ce să-mi doresc? Noul membru al familiei, ce va veni pe lume cam peste o lună, să fie sănătos, la fel și mămica lui ... Mihăiță să treacă cu bine tranziția de la grădiniță la școală ... pentru mine, un post de maistru În rest, sănătate și poftă de viață să fie
Aiyana Posted February 14, 2010 Posted February 14, 2010 Sanatate intregii familii, Relu! si sa ne anunti cum e bebe! Eu imi doresc sa fim mai puternici. Daca nu ne plangem de mila, vom realiza mai multe. Cel putin asta functioneaza in cazul meu. Si imi mai doresc sa ma inconjor de oameni buni A.
corbu Posted February 24, 2010 Posted February 24, 2010 sanatate pt toti si un loc de munca completez: loc de munca platit! Anul acesta sunt absolvent de gradinita si sper sa fiu admis in clasa I
mariav10 Posted March 17, 2010 Posted March 17, 2010 Am intrat in 2010 cu speranta sa fiu mai buna in orice fac...Astfel mi-am scris pe foi pe frigider[alaturi de desenele Mariei] Capul sus!..pe sifonier: Azi a fost o zi usoara,maine sa te pregatesti!... Merge si astfel lupt cu mine si cu viata din Romania ca sa fiu mai buna...Intind mana celui care are nevoie,am grija sa imi indeplinesc visele cat mai repede cu putinta... Am intrat in 2010 cu speranta ca lumea va fi mai intelegatoare cu cel de langa...
Recommended Posts