dcp100168 Posted January 2, 2010 Posted January 2, 2010 Revin ninsorile şi viscolul!Începând cu 2 ianuarie vremea rea revine în forţă. Va ninge pe aproape întreg teritoriul ţării, iar viscolul va lovi din nou. Meteorologii trag un semnal de alarmă în ceea ce priveşte vremea din primele zile ale anului 2010. Un lucru e sigur: revin ninsorile şi viscolul. În prima parte a zilei de 2 ianuarie va ploa, iar pe seară ploaia se va transforma în lapoviţă şi apoi în ninsoare. În cursul nopţii, vântul va începe să bată din ce în ce mai tare, viscolind zăpada. Pentru duminică, 3 ianuarie, vremea se anunţă destul de rea în toate regiunile ţării. Pe şosele vor apărea troiene şi porţiuni cu polei. Poliţia recomandă şoferilor să evite să plece la drum în următoarele zile, pentru a evita să rămână blocţi pe şosele.http://www.adevarul.ro/locale/galati/AT ... 81805.html
taxon Posted January 3, 2010 Posted January 3, 2010 aham, numai troiene cit vezi cu ochii. ia, uite ce tare ninge in codul lor cel galben de azi: http://www.meteoromania.ro/index.php?id=179〈=ro
mariav10 Posted January 3, 2010 Posted January 3, 2010 La mine a ajuns pana la antena parabolica! Si mi-am anulat si iesirea...
dcp100168 Posted January 3, 2010 Author Posted January 3, 2010 Mi-au zis niste prieteni ca dincolo de Buzau e viscol si se circula foarte greu...
dcp100168 Posted January 4, 2010 Author Posted January 4, 2010 Vom scăpa de ninsoare, dar ne alegem cu ploi şi ceaţăNinsoarea va fi înlocuită, de mâine, de ploaie, pe fondul creşterii temperaturii de la - 3 grade Celsius la + 1 grad Celsius. Miercuri încălzirea va continua, mercurul în termometre urmând să ajungă la + 6 grade Celsius, dar nu vom scăpa de ploaie, care va continua pe tot parcursul zilei. Joi vremea va continua să se încălzească, maxima zilei fiind de 7 grade Celsius. Nici noaptea mercurul termometrelor nu va scădea sub 0 grade Celsius, temperatura estimată fiind de 3 grade Celsius. Spre seara se va instala ceaţa, care se va menţine şi vineri dimineaţa. Vestea bună este că temperatura va urca la 8 grade Celsius pentru ca sâmbătă mercurul să urce până la 11 grade Celsius. Nu vom scăpa de ceaţă, care va continua şi duminică dimineaţa, dar vremea se va menţine frumoasă, cu temperaturi de până la 6 grade Celsius.http://www.adevarul.ro/locale/galati/Vo ... 81714.html
Recommended Posts