dcp100168 Posted January 3, 2010 Posted January 3, 2010 Bebeluşii de după miezul nopţiiNu s-a născut chiar în miez de noapte, ca în romanul lui Salman Rushdie, dar nici prea mult n-a mai aşteptat până să vină pe lume! Este povestea unui băiat de 2,550 kilograme care s-a născut la Spitalul Clinic de Urgenţă Galaţi în prima noapte a acestui an. Dacă părinţii vor dori, are toate şansele să-şi serbeze onomastica odată cu ziua de naştere.Din acel moment şi până duminică după-amiază, alţi 7 bebeluşi s-au născut, tot la Spitalul Judeţean.În acelaşi timp, de la miezul nopţii de 1 ianuarie şi până duminică, la Maternitatea „Buna Vestire” au fost asistate trei naşteri.http://www.viata-libera.ro/articol-Bebe ... ii__2.html
Recommended Posts