Jump to content

Parchetele gălăţene au nevoie de procurori

dcp100168
 Share

Recommended Posts

Parchetele gălăţene au nevoie de procurori

Parchetele de la Galaţi, Tecuci, Târgu Bujor şi Lieşti duc, în continuare, povara posturilor vacante. Plângerile multe care se înregistrează la acest instituţii şi lipsa oamenilor care să se ocupe de ele fac din ce în ce mai grea activitatea celor care lucrează în acest domeniu. La Galaţi, de exemplu, ar mai fi nevoie de încă trei procurori ca să se ocupe schema de 18 posturi. De asemenea, la Galaţi, este şi un post de conducere vacant. Nu numai la Galaţi e nevoie de oameni la Parchet, ci şi la Tecuci, Lieşti şi Târgul Bujor, unde există câte un post vacant. Situaţia nu se poate reglementa până când nu se vor da examene, aşa că celor care lucrează deja la Parchet nu le rămâne decât să rezolve teancul de dosare.

http://www.viata-libera.ro/articol-E_ne ... ene_2.html

ma ofer eu :) ca tot am facut dreptul si nu ma angjeaza nimeni 8-|

Pisica ...degeaba te oferi tu asa ...daca vrei sa fii magistrat ...pui burta pe carte dupa ce ai terminat dreptul si dai examen la INM ...<> apoi dupa ce faci cei doi ani ...la bucuresti si dai examenul iesi magistrat ( adica judecator/procuror) ei si daca nu esti inca hotarata daca merita iti pot spune si cat castiga un magistrat dar ...eu recomand sa studiezi putin problema inainte asta daca nu ai facut facultate ca sa fii vanzatoare cu studii superioare sau ...mai grav casnica facatoare de copii cu studii superioare ...

Sa nu interpretezi cu rautate ceea ce ti-am spus mai sus ...eu doar doresc binele tuturor absolventilor de drept ...sau daca nu doresti sa fii magistrat ...poti sa te inscrii in colegiul consilierilor juridici ...povestea-i lunga si acolo ....sau mai poti face si avocatura ...numai ca trebuie sa faci vreo cativa ani de slugarnicie pe langa un avocat....cea mai buna sursa de informare fiind www.google.ro ...

Silviu iti ureaza SUCCES

• 1 month later...