dcp100168 Posted January 7, 2010 Posted January 7, 2010 Director nou la Electrocentrale GalaţiNoul director general al Electrocentrale, Eduard Urbanschi, a fost numit în aceastã funcţie la sfârşitul lunii noiembrie a anului trecut. Eduard Urbanschi are 42 de ani, este de profesie inginer, este cãsãtorit şi are o fatã de 21 de ani. „Obiectivele prioritare ale mele pentru acest an, în calitate de director general, sunt optimizarea activitãţii de producţie, cât şi cea a organizãrii sociale. Anul trecut s-au fãcut 30 de disponibilizãri, iar acest proces va continua şi în cursul acestui an, urmând sã fie disponibilizaţi încã 30 de angajaţi, numãrul angajaţilor societãţii fiind la ora actualã de aproximativ 550”, a declarat directorul general al Electrocentrale Galaţi. În ceea ce priveşte privatizarea Electrocentrale, directorul general al societãţii a declarat cã procesul continuã, fiind parcurşi paşii care sunt stabiliţi în memorandumul încheiat cu societatea care a câştigat licitaţia, a mai declarat directorul Eduard Urbanschi.http://www.monitoruldegalati.ro/index.p ... articol=13
Recommended Posts