Jump to content

Primăria Galaţi are datorii de 36 de milioane de euro


Recommended Posts

Posted

Primăria Galaţi are datorii de 36 de milioane de euro

Municipalitatea are de plătit la bănci două credite în valoare de 36 milioane de euro. Potrivit primarului Dumitru Nicolae, banii au fost folosiţi pentru lucrările ISPA şi pentru cumpărarea a 20 de autobuze. „Creditul pentru ISPA este în valoare de 26 milioane de euro şi este luat cu garanţia statului. La acesta, termenul scadent e peste 20 de ani. Atunci eu voi fi oale şi ulcele. Cel pentru autobuze este în valoare de 10 milioane”, a declarat primarul Nicolae. Edilul spune că intenţionează să mai facă şi în 2010 un împrumut, în valoare de 6 milioane de euro.

http://www.adevarul.ro/locale/galati/Pr ... 81351.html

Posted

adica 10 milioane de euro pt 20 de autobuze. adica 500 mii euro pt un autobuz?? mai bine cumpara niste OZN-uri ca erau mai ieftine si faceau statie chiar in fotoliul tau de acasa.

l.e.: cam atat costa la inceputul lui 2008 un autobuz mercedes.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.