dcp100168 Posted April 5, 2010 Posted April 5, 2010 Ucisă în bătaie, în noaptea de ÎnviereO tânără de 18 ani a fost ucisă cu mai multe lovituri de pumni şi picioare, în noaptea de Înviere, de către iubitul ei, gelos. Purtătorul de cuvânt al IPJ Vrancea, inspectorul Bogdan Toader, afirmă că tânăra de 18 ani, din comuna Brăhăşeşti, judeţul Galaţi, a fost ucisă în bătaie de către iubitul ei, de 32 ani, într-o casă din comuna Slobozia Bradului, Vrancea. "Am fost sesizaţi că într-o locuinţă din comuna Slobozia Bradului se află decedată Ana Maria A., aceasta prezentând numeroase urme de violenţă la nivelul capului, corpului şi a membrelor. Din primele cercetări rezultă faptul că sâmbătă seara, pe fondul geloziei, Marius D. i-a aplicat mai multe lovituri cu pumnii şi picioarele concubinei sale, aceasta decedând ulterior. Agresiunea a avut loc în locuinţa mamei autorului, Vasilica D.", susţine purtătorul de cuvânt al IPJ Vrancea. Agresorul a fost reţinut pentru o perioadă de 24 ore pe bază de ordonanţă emisă de Parchetul Vrancea, urmând a fi prezentat arestat preventiv.http://libertatea.ro/stire/si-a-ucis-iubita-in-bataie-din-cauza-geloziei-282827.html?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
dcp100168 Posted April 6, 2010 Author Posted April 6, 2010 Tinara omorita in bataie de concubinO tinara din Galati a fost omorita in bataie de concubinul sau din comuna Slobozia Bradului, fiind acuzata ca s-ar fi intilnit cu un alt barbat. Bataia fatala a avut loc chiar in noaptea de Inviere. Medicii de la Ambulanta au constatat decesul Anei Maria Manole, de numai 18 ani, din satul galatean Brahasesti. Medicii au consemnat ca fata avea numeroase urme de violenta pe corp, dar mai ales la cap. Politistii au stabilit ca, pe fondul geloziei patologice, Marius Dumitru, 32 ani, domiciliat in Bucuresti, i-a aplicat mai multe lovituri cu pumnii si picioarele concubinei sale, aceasta decedind ulterior. Agresiunea a avut loc în locuinta mamei autorului, Vasilica Dumitru, la care cei doi au venit sa-si petreaca sarbatorile pascale. „Acest tinar este certat cu legea, fiind condamnat in trecut pentru furturi si dat in urmarire nationala. Traia la Bucuresti si doar venea la mama sa, la Cornetu, in vizita, din cind in cind. Oamenii din sat au iesit pe strazi, in ziua de Pasti, pentru ca nu vor ca localitatea lor sa fie facuta de ris de un asemenea individ. De Pasti a venit la mama lui, unde statea si fosta lui sotie. Totul s-a produs pe fondul geloziei prostesti, pe motiv ca fata ar fi facut ochi dulci unui alt barbat”, ne-a spus primarul Valerica Zamfirescu. Agresorul este cercetat pentru lovituri cauzatoare de moarte si a fost retinut in vederea arestarii.http://www.ziaruldevrancea.ro/index.php?articol=44946
toto Posted April 7, 2010 Posted April 7, 2010 „Acest tinar este certat cu legea, fiind condamnat in trecut pentru furturi si dat in urmarire nationala. Traia la Bucuresti si doar venea la mama sa, la Cornetu, in vizita, din cind in cind.Adica... sa inteleg mai bine: un individ periculos - un urmarit general se plimba in voie, isi viziteaza rudele, se stie de el, etc... ?!???Asta-i tara in care noi ar trebui sa ne simtim in siguranta?!
Recommended Posts