dcp100168 Posted July 24, 2010 Posted July 24, 2010 Tâlhar gălăţean, prins în AlbaUn bărbat de 63 de ani, urmărit internaţional după ce a fost condamnat pentru furt şi tâlhărie, a fost găsit de poliţişti în localitatea Lancrâm, judeţul Alba, informează, sâmbătă, Poliţia Română.N. Crăciun, de 63 de ani, din Galaţi, a fost oprit în trafic, vineri seară, la ora 21.00, de poliţiştii de investigaţii criminale din Alba. El nu le-a putut arăta poliţiştilor actele de identitate, motiv pentru care a dus la sediul Poliţiei municipiului Sebeş, unde a fost identificat. În urma percheziţiei corporale, asupra bărbatului a fost găsit un cuţit cu lama de aproximativ 25 centimetri.Anchetatorii au stabilit că Tribunalul Sibiu emisese pe numele său un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 13 ani şi 6 luni pentru tâlhărie. Ulterior, Judecătoria Sebeş a emis pe numele său un mandat, prin care este condamnat la executarea pedeapsei cu închisoarea de 5 ani şi 6 luni, pentru furt calificat.Bărbatul a fost dus în Centrul de Reţinere şi Arest Preventiv al IPJ Alba.http://www.cancan.ro/actualitate/intern/barbat-de-63-de-ani-urmarit-international-pentru-furt-si-talharie-prins-in-alba-115195.html
Recommended Posts