Jump to content

Proastele de-si zic... coafeze

Desire
 Share

Recommended Posts

M-am gandit sa va impartasesc cate ceva din experienta mea...la coafooooor........

Am fost recent don'shoara de onoare la o nunta. Mi-am spus ca e musai sa trec pe la coafor (nici acum nu stiu ce-a fost in capul meu), desi de la mama natura am fost inzestrata cu un par lung si cretzulin. Nefiind o vizitatoare frecventa a coafoarelor (asta dupa ce cu ani in urma am cerut o tunsoare mai jos de ureche cu cativa cm si m-am ales cu una mai sus de ureche, care dupa spalat s-a scurtat si mai rau = shoc total), am cerut sfatul unei prietene care mi-a recomandat sa merg la Beautiful, prin 19. Am fost acolo sa-mi fac programare, numai ca aveau agenda full in sambata cu pricina, in intervalul orar care ma interesa. Zic, hai ca n-o fi bai, merg la alt coafor si l-am ales pe primul care mi-a iesit in cale : Cris Style, undeva vis-a-vis de Lupul de Mare, in zona cu casieria iLink si florarie, undeva la parterul unui bloc. Aveau o agenda libera si curataaaaaa de m-au pus pe ganduri, doar ca in criza de timp, n-am mai avut incotro. Am stabilit pt ora 10:30; m-am prezentat la ora 10:30 si m-a luat in primire coafeza pe la 10:55, ca deh, inaintea mea era o nefericita de mireasa (spun nefericita pentru ca i-a facut ditamai varza-n cap). M-am speriat nitzel stand pe scaun si asteptand sa-mi vina randul, uitandu-ma la ce le faceau femeilor pe care le coafau. Prima avea o mare varza-n cap, a 2-a avea sarmale, iar a 3-a avea sarmale cu sclipici (era usor...de culoare si la vreo 14 ani, la ea mergea stilul ala :-P). In fine, ii explic cucoanei de la bun inceput. "Dna, NU vreau coc, NU vreau sarmale, NU vreau sclipici, NU vreau o tona de fixativ/spuma, vreau ceva care sa arate natural, nu artificial, ca eu oricum sunt creatza, imi dati putin volum la radacina si-mi prindeti parul intr-o....ceva la spate, sus..." Ea : "Da, da, am inteles." In secunda doi, m-a pus sa stau cu capul in jos si m-am trezit brusc cu cateva maini de spuma in cap, dupa care m-a luat la difuzor, chipurile sa-mi dea volum. Mai ca nu mi-a ars o ureche, asa de tare simteam fierbinteala uscatorului de par. Cand am ridicat capul, am crezut ca pic jos, noroc ca eram pe scaun. I-am zis "dna, nuuu asta v-am cerut". Ea "haideti d-ra ca iese frumos"... Aratam de parca am dormit in shantz si m-au tras cainii de par. M-a apucat plansul, eram in criza de timp si aratam.....ca un dezastru... Mi-am sunat prietenul sa vina. Dna "coafeza" panicata "haideti sa va spal pe cap daca nu va place si va fac cu placa sau altceva". A ajuns prietenul meu, eu deja eram neagra de furie. Incepuse s-o dea cotita, cum ca eu n-am stiut prea bine ce vreau de la bun inceput. N-am crezut ca daca cer ceva atat de simplu, va fi de fapt atat de complicat. Pana la urma am convenit sa ma spele pe cap (eram deja in criza de timp), iar in timp ce a facut asta imi sopteste "tu nu plangi din cauza parului, tu plangi pt ca ai alte probleme, stress etc." Am zis c-o strang de gat cand am auzit-o. Intr-un final, mi-a facut o mica, mare varza-n cap, mi-a bagat vreo 26-30 de clame in par, nici eu nu mai stiu exact cate, pentru ca multe din ele m-au parasit la scurt timp dupa ce am iesit din asa-zisul coafor, unde a trebuit sa mai si platesc suma de 68 ron (ca o fata finutza ce ma stiu i-am lasat 70), desi nu merita nimic. Eu venisem spalata pe cap de acasa, special ca sa-i ia mai putin timp sa ma aranjeze, iar proasta aia m-a slutzit in ultimul hal, dupa care am mai si platit-o. A avut grija sa includa si spalatul pe cap si tona de spuma... Ce sa mai... JALE ! Tzin sa mentionez ca dupa starea civila si partea cu biserica, am ajuns acasa si am fost nevoita sa ma spal pe cap, pentru ca deja mi se dezintegra coafura. In concluzie, daca aveti ganduri sa va aranjati parul, va sfatuiesc cu mare caldura sa NU mergeti acolo, altfel s-ar putea sa va para rau sau FOARTE RAU !

P.S. : Pentru proasta aia de "coafeza" : Daca citesti vreodata randurile astea (ca lumea-i mica), cauta-ti naibii alta meserie decat cea de a slutzi femeile, idioato !

SUPERB!!!!!

P.S. : Pentru proasta aia de "coafeza" : Daca citesti vreodata randurile astea (ca lumea-i mica), cauta-ti naibii alta meserie decat cea de a slutzi femeile, idioato !

Sper sa citeasca!!!

noi nu credem asa ceva. vrem poze 24.gif

Poze cu idioata ? =))

No, bine, am inteles ca vrei cu victima. :P Domnu' admin poate sa confirme ca's creatza, pt restul ma credeti pe cuvant (cine vrea si cine poate). :)

Pozele ar fi in cazul asta un soi de "incununare" a prostiei cucoanei "coafeze".... :|

Edited by Desire

=))

Tare! Desire, cred ca ai putea incerca sa o publici pe undeva :))

Da ? :P Unde ? Eventual cu poze before and after slutzeala... :(( Cui i-am mai povestit patzania, m-a intrebat de ce am mai platit-o la final. Nici eu nu stiu de ce, cred ca din inertie, ca eram atat de marcata de ce-a putut sa-mi faca, incat nu mai gandeam coerent.

@ Desire...

Poate nu ti-ai dat seama... dar aia nu era coafeza! Era hairstyle-ista! Si de fapt era in plin proces creator, ceva avangardist, autentic, nemaipomenit! Si asta doar pentu ca n-ai vrut sarmale si sclipici!laugh.gif

Ce stim noi?blink.gif

Hihihihihi, ai fost tare dragalasa! Mi-a placut nespus :)

Dincolo de furia de moment, o sa vezi ca o sa iti amintesti cu amuzament de moment. Sunt clipe ce ne condimenteaza viata. Recunosc, pentru o femeie, o asemenea patanie e dramatism total :d (bifat si je o experienta asemanatoare).

Ce ma distreaza la fel de mult, sunt si comentariile de dupa, toate de la barbati!! :d hihihi.

p.s. As fi subscris la mambo: poze!poze!poze! (ale lui Desire personaj, efident :) , ca doar nu cu inghesuita de coafeza)

• 2 months later...
  • 5 years later...