Sari la conținut

Imaginea foto a oraşului - Galaţiul din inima mea


Relu

Postare recomandata

Fluturas,numai tu, in zborul tau imprevizibil,puteai privi galatiul din unghiurile astea inedite... Frumos,ireal ca un basm de Andersen.Este ,orice s-ar zice,un galati pe care multi dintre noi ar trebui sa-l descopere.Dragoste pentru toti si un 2009 cu realizari.LA MULTI ANI GALATENI!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fluturas,numai tu, in zborul tau imprevizibil,puteai privi galatiul din unghiurile astea inedite... Frumos,ireal ca un basm de Andersen.Este ,orice s-ar zice,un galati pe care multi dintre noi ar trebui sa-l descopere.Dragoste pentru toti si un 2009 cu realizari.LA MULTI ANI GALATENI!!!!

Multumesc pentru forma in care ai pus in valoare ceea ce "am facut"...insa nu imi merit laudele...tot ce am facut a fost sa le caut si sa le postez. ;)

Multumim pentru urari si noi iti dorim atitea clipe fericite cati fulgi de nea intr-o iarna ca-n basme. Un an nou mai bun, cu pace si liniste in suflet si cu multa dragoste in inima. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru fotografii! Am stat pana la 2 noaptea sa "citesc" tot topicul...

N-am mai fost in Galati din 2003 si eram tare curios.

Ce s-a intamplat cu Modern-ul? Nu m-am putut edifica din poze.

La multi ani tuturor!

Pagina 3.FOTO 7:Str.Domneasca-Un Modern modernizat(actualul Winmarkt)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pagina 3.FOTO 7:Str.Domneasca-Un Modern modernizat(actualul Winmarkt)

Mersi, Dorian, tocmai de aia am intrebat, ca am vazut poza.

Spre rusinea mea, nu stiu ce inseamna Winmarkt...

(mai tarziu) : mi-am reamintit ca exista Google si am gasit Winmarkt si Modern Grand Center Galati. Site-ul pare curatzel si bine desenat, sper ca si magazinul e OK. Au facut ca un fel de "mall" mai mic, sau au inghesuit buticuri in Modern?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar stie sa le gaseasca. :P Eu am cautat odata pentru un mic site de-al meu si n-am reusit sa pun decat vreo 2-3 poze cu Dunarea..

Imi place acest forum,poate chiar de asta cu rabdare, caut si sper sa gasesc ceva frumos ce merita sa fie postat...ma bucur sa vad ca va place! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(mai tarziu) : mi-am reamintit ca exista Google si am gasit Winmarkt si Modern Grand Center Galati. Site-ul pare curatzel si bine desenat, sper ca si magazinul e OK. Au facut ca un fel de "mall" mai mic, sau au inghesuit buticuri in Modern?

Buticuri ai in depozit ;) Mai avem si alte "malluri" mai mult sau mai putin terminate. Modernul e un fel de "mall mai mic".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din 15 ianuarie, la Casa Colectiilor (Farmacia Tinc) - Galatiul de altadata

O ocazie destul de rara de a descoperi Galatiul vechi, Galatiul adevarat, Galatiul din povestile celor in varsta ...

Nu fac reclama Muzeului de Istorie, dar cred ca merita sa ne rupem cateva minute pentru asa ceva.

Pacat doar ca zona arata infect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din 15 ianuarie, la Casa Colectiilor (Farmacia Tinc) - Galatiul de altadata

O ocazie destul de rara de a descoperi Galatiul vechi, Galatiul adevarat, Galatiul din povestile celor in varsta ...

Nu fac reclama Muzeului de Istorie, dar cred ca merita sa ne rupem cateva minute pentru asa ceva.

Pacat doar ca zona arata infect...

Nu numai ca arata infect.. (zilele trecute am trecut pe langa muzeu cu cineva care nu este din galati , si a spus ca asa mizerie de oras ... mai rar),dar nu am vazut nimic care sa ma indemne sa-l revizitez , este interesant daca tematica noua este Galatiul vechi, pt ca sincer trofeele si posterele cu Nicolae Rainea ( pt care am tot respectul), nu-si au locul in muzeu..."parerea mea" :d ...cladirea este minunata ( am postat niste poze acum ceva timp , tot aici)si spatiul de expunere ar fi generos...si cred ca ar putea gazdui colectii interesante, (gramofoane, ceramica, moneda veche, carti postale...etc), oare nu se gaseste cineva cu initiativa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creați un cont sau conectați-vă pentru a comenta

Trebuie să fiți membru al comunității pentru a putea adăuga comentarii.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un cont nou

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații importante

Pentru a personaliza conţinutul şi pentru a asigura o experienţă de utilizare sigură, folosim module cookies. Dacă folosiți acest site, ne permiteți să colectam informații prin intermediul modulelor cookie. Puteți modifica setările cookie-urilor. Prin continuarea navigării pe acest site confirmați acceptarea utilizării fișierelor cookie conform Politicii de utilizare a cookie.